Öğretmenler İçin Ek Atama 2009

  Milli Eğitim Bakanlığı (meb), özür grubuna bağlı atamaları gerçekleşmeyen öğretmenler için ek atama başvurusu alacak.
  Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklmaya göre sözleşmeli öğretmenlerin 28 Temmuz-4 Ağustos, kadrolu öğretmenlerin ise 10-21 Ağustos’ta il içi veya iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları elektronik ortamdan alınacak.
   Başvurular değerlendirildikten sonra yapılacak atamalar ”http://personel.meb.gov.tr” adresinden duyurulacak.
  ”2009 Yılı Yaz Tatili Dönemi Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzuna” göre başvuruda bulunan fakat, ”belirtilen tarihlerde başvuru yapmayan, başvuru yaptığı halde ataması yapılamayan ve özür durumları son başvuru tarihinden sonra oluşan” kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler için 25-31 Ağustosta ek atama başvuruları alınacak.
  Açıklamada, başvuruların ”http://ilsis.meb.gov.tr” adresinden yapılacağı ifade edilerek, şu bilgilere yer verildi: ”Daha önce başvuru yapmış ve belgelerini teslim edip ataması yapılmayanlar sadece tercihlerini yenileyerek onay sürecini takip edeceklerdir.
Başvurular ”http://ilsis.meb.gov.tr” adresinden 25-31 Ağustosta alınacak, 31 Ağustos Pazartesi günü değerlendirilecek ve aynı gün görevlendirme yapılarak sonuçlar ‘http://personel.meb.gov.tr’ adresinden duyurulacaktır.’

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !